עיצוב אתרים מוצלח זה לא דבר פשוט. עיצוב במיטבו מבוסס על שילוב עדין בין טכניקה, אומנות והבנה מעמיקה בעקרונות עיצוב. השילוב דורש שיקול דעת זהיר, ניסוח מוקדם של אופי האתר ומטרותיו, הכל כדי להבטיח חוויית משתמש אפקטיבית ותוצאות מוצלחות. אם לא שמים דגש על המהות והאופי של האתר, התוצאות תהיינה פחות טובות: אי התאמות בעיצוב, פגיעה באפקטיביות, תחושת גולשים שמשהו לא עובד, ש"זה לא זה". להלן הדברים המרכזיים בנושא החשוב, איך לעצב אתר שהולם את האופי שלו. נציג דוגמאות מכמה סוגים שונים של אתרים, בעלי אופי ייחודי. 

למה התעלמות מאופי האתר ומטרותיו גוררת תוצאות לא טובות?

עיצוב אתר אינטרנט מבלי להתחשב באופיו ובמטרותיו דומה לבניית בית ללא שרטוט אדריכלי וללא יד מכוונת של מהנדס. ללא הבנה ברורה של מטרת האתר וקהל היעד, העיצוב עלול להיות חסר כיוון, לא מאוזן ולא אחיד. אלמנטים שאינם הולמים את מהות האתר עלולים לבלבל את המבקרים ולערער את אמונם במותג. לדוגמה, אתר אופנה יוקרתי עם פריסה עמוסה וגנרית עלול להיכשל בהעברת מסר אותנטי של אלגנטיות ובלעדיות. זה בהחלט ירתיע לקוחות פוטנציאליים.

עיצוב אתר המותאם לאופי האתר

איך לעצב אתרים עם הרמוניה בין עיצוב, אופי ותכלית? 

הבה נראה איך לעצב אתר בעזרת כמה דוגמאות. 

"משפחה של אופניים" – אתר למכירת אופניים לכל המשפחה

קהל יעד –  משפחות המחפשות אופניים לפנאי וכושר.

הגישה העיצובית: אמצו בחירת צבעים תוססת וידידותית למשפחה, הפונה לכל קבוצות הגיל. השתמשו בתמונות גדולות ואיכותיות, תוך הצגת משפחות מאושרות שרוכבות על אופניים. העיצוב והניווט צריכים להיות אינטואיטיביים. ניווט ברור כדי לעזור למשתמשים למצוא את האופניים המושלמים בקלות. ראוי לשלב אלמנטים אינטראקטיביים, למשל  כלי עזר להתאמה אישית של אופניים, תרשים מידות כדי לשפר את מעורבות המשתמשים ושביעות רצונם. שלבו המלצות וביקורות מלקוחות מרוצים, כדי לחזק את האמון ולהפגין את אמינות האתר.

"יהלום של אופנה" – אתר למכירת אופנת נשים יוקרתית 

קהל יעד – נשים אמידות עם תשוקה לאופנה יוקרתית.

הגישה העיצובית: בחרו עיצוב עם אלגנטיות ותחכום. שימוש בצבעים מעודנים, טקסט וגרפיקה שמשדרים יוקרתיות. תמונות ברזולוציה גבוהה יציגו פריטי אופנה בלעדיים, והם יתפסו את מרכז הבמה. הפריסה צריכה להיות מרווחת, כל מוצר צריך לקבל את המקום שלו, באופן שמשדר איכות, דיוק, אקסקלוסיביות. רצוי להטמיע מעברים עדינים, כדי ליצור חוויית גלישה חלקה. ממשק מינימליסטי ובטוב טעם יהיה במקום, לאור תפיסת היוקרה והבלעדיות.

"היכל הכושר" – אתר למכירת מוצרי כושר

קהל יעד: חובבי כושר המחפשים ציוד אימון איכותי ותוספים.

הגישת העיצובית: באתר כזה חשוב להדגיש בעיצוב את הפונקציונליות. בחירת צבעים דינמית המשדרת אנרגיה ומוטיבציה. פה כדאי להשתמש בתמונות חזותיות של דגמי כושר וספורטאים המציגים את המוצרים בפעולה. פריסת האתר צריכה להיות מאוד מאורגנת, עם אזורים מובחנים עבור קטגוריות המוצרים השונות. ביקורות של לקוחות וסיפורי הצלחה, ידגישו את ערכי האתר. 

לאתרים שמעוצבים נכון, על בסיס עבודה מקדימה ותוכנית מפורטת – פנו לחברת NPCoding. מתמחים באתרים ואפליקציות מרהיבים, המותאמים לחזון העסקי, לקהל היעד ולמיקסום תוצאות. 

קראו עוד על – חברה לעיצוב אתרים

תוכן עניינים