אם אתם אדריכלים או מעצבי פנים בטח שאלתם את עצמכם לא פעם למה אין לכם אתר וחשבתם איך אפשר לייצר אחד כזה שיציג את השירותים שלכם ויצליח למכור אתכם ואת השירות שלכם בצורה מהירה.

חשוב לזכור נקודה חשובה מאוד, תחום עיצוב הבית הוא תחום מאוד ויזואלי. אנשים, גם כשהם מגיעים מפה לאוזן רוצים לראות בעין מה הם הולכים לקבל או לחילופין להבין מה אתם יכולים לייצר עבורם.

בניית אתרים לאדריכלים – דגשים חשובים

1. בחירת נישה או סגנון עיצוב – לכל אדם יש סגנון או טעם אחר. כמו שאנשים לא אוהבים את כל סוגי המוזיקה הם גם לא אוהבים את כל סגנונות העיצוב ולכן אם יש לך התמחות בתחום ספיציפי חשוב מאוד שזה יבוא לידי ביטוי באתר. יכולים להיות לך אנשים שיותר מתחברים לסגנון ה"כפרי" ויש כאלה שיותר יאהבו את ה"מודרני". אל תפחדו מלבחור נישה מועדפת ולבדוק בה. להיפך אנשים אוהבים לבחור מומחים ולכן אם יש לכם סגנון או התמחות מסויימת תדאגו להדגיש אותה!

2. ויזואליות באתר – חשוב שהאתר ישדר את סגנון העיצוב הנבחר. במילים פשוטות, במידה והחלטת שהנישה שלך היא סגנון כפרי יותר אז כדאי שהאתר ישדר צבעים יותר חמימים ואת הסגנון שבו אתם מתמחים.

3. תיק עבודות עדכני וברור – חשוב שהאתר יעודכן עם תיק העבודות שלך בצורה שוטפת. כלומר, במידה וסיימת עכשיו לתכנן בית חשוב שיהיו תמונות טובות ואיכותיות. חשוב להשקיע בימי צילום טובים ע"מ לייצר תמונות מושכות. בנוסף, אם תיק העבודות שלך יציג רק פרוייקטים ישנים זה לא משדר חדשות לגולש. גולש רוצה להבין כאן ועכשיו מה עשית בתקופה האחרונה ולכן חשוב לדאוג לעדכן את תיק העבודות בצורה שוטפת.

4. שתפ"ים – בדרך כלל לאדריכלים או מעצבים יש בארסנל רשימה של בעלי מקצוע שונים שהם עושים איתם שיתופי פעולה. חשוב לציין באתר שלך מי הם אותם "שותפים לדרך" וכמה שנים אתם עובדים איתם. הסיבה העיקרית היא שאומנם לקוח פוטניאצלי יודע שיש לך "קבלני משתנה" שמעניקים את השירותים הנלווים ולא בהכרח שהוא ישתמש באותם אנשים אבל עצם הידיעה שיש לך אנשים נוספים שיכולים לתת לו מענה בארסנל יעניק לו את התחושה הזו. בנוסף, ברגע שהוא ידע כמה זמן הם עובדים איתך בשיתוף פעולה זה יעניק לו שקט שהוא יודע שעבדת איתם כבר תקופה.

5. יצירת קשר – חשוב שיהיה כפתור קל ליצירת קשר. בין אם כפתור ליצירת קשר בוואסטאפ או טופס יצירת קשר. חשוב שיהיה נוח וברור ליצור איתך קשר בצורה מהירה.

לסיכום, אתר תדמית לאדריכל או עיצוב פנים מצריך חשיבה מקדימה ועידוד של הלקוח לרכוש דווקא ממך. לכן, חשוב להעביר את הלקוחות חווית משתמש נעימה ולגרום להם לרצות לבחור דווקא אותך.

תוכן עניינים