מזה פלאטר?

באופן כללי אפשר לראות שאפליקציות כבר לגמרי נכנסו לעולמנו וכבשו אותנו. הרבה מהפעילות הדיגיטלית שלנו היום נעשית על גבי אפליקציות ולאו דווקא באתרי אינטרנט.

המצב הזה הוביל בעצם את גוגל לייצר פרימוורק שיאפשר לפתח אפליקציות יחסית בקלות. בשנת 2017 נוסדה הFlutter ומאז ועד היום היא מאפשרת לייצר אפליקציות למובייל, לאינטרנט וגם כמובן לדסקטופ.

Flutter או React Native?

1. פלאטר היא אפליקציה מהירה יותר ומגיעה ל60 פריימים לשניה לעומת זאת זמן הריצה של ריאקט נייטיב הוא איטי יותר כי היא מריצה ג'אווה סקריפט ברקע.

2. פלאטר מגיעה עם ערכת UI מוכנה לעומת ריאקט נייטיב שאין לה וצריך לבנות מאפס. יחד עם זאת, במידה ורוצים הפלאטר מאפשרת גם היא לבנות מאפס.

3. ריאקט נייטיב משתמשת בנייטיב של המכשיר ומצריך התאמה לכל מכשיר ולכל גירסה של אנדרואיד מבחינת העיצוב לעומת פלאטר שמצייר על המסך ולא תלוי במכשיר או בגירסה שלו.

4. פלאטר וריאקט נייטיב הן קרוס פלטפורם כמו אנדוראיד ואייפון אבל פלאטר יכולה לרוץ על יותר סביבות כמו: וונידוס, ואפליקצית ווב מאותו הקוד ומעט התאמות. לעומת זאת, כאשר מפתחים בריאקט נייטיב כל פרוייקט אם הוא לווב או למובייל מצריך בעצם פרוקייט חדש.

5. לפלאטר יש קהילה חזקה מאוד של קוד פתוח של ווידג'טים וחוסכים הרבה זמן פיתוח (בדומה להורדת פלאגינים לאתרי וורדפרס בחינם)

6. בריאקט נייטיב יש הרבה קשיים בלהריץ סביבת פיתוח מה שמוביל לכך שהרבה זמן נשרף במהלך הפיתוח לעומת פיתוח בפלאטר שמציין בברור מה הבעיה.

7. חוויה שימוש באפליקציה של פלאטר מרגישה הרבה יותר אמיתית ולא מקרטעת לעומת ריאקט נייטיב.

מהם החסרונות של הFlutter?

1. במידה ורוצים לפתח אתר על בסיס הפלאטר, האתר אינו מותאם לSEO.
2. פיתוח בפלטאר מצריך ידיעה בשפה חדשה בשם Dart. מה שמצריך ממתכנתים רבים ללמוד שפה נוספת לעומת הריאקט נייטיב שמבוססת על פיתוח בג'וואה סקריפט ומאוד פופולרית.
3. הקהילה של הריקאט נייטיב יותר גדולה ולכן, כשנתקלים בבעיה בפיתוח יותר קשה למצוא תשובות.

למרות הכל למה פלאטר היא בעצם הדבר הבא?

קודם כל, מבחינת זמני הפיתוח והתחזוקה מדובר על זמנים קצרים יותר.
שנית, הקהילה נמצאת בצמיחה ויותר חברות נכנסות לתחום.
שלישית, מבחינת הפרוייקט היא מאפשר לפתח פרוייקט אחד במקום מספר פרוייקטים למכשירים שונים. כמובן, איכות הפיתוח הוא ברמה גבוהה.

איך אדע אם פיתוח בפלאטר מתאים עבורי?

ניתן לראות שבעבר רק עסקים שהיו בעלי תקציבי פיתוח גבוהים ביצעו פיתוחים גם אפליקציות לווב וגם למובייל. בעולם של היום, החוויה הדיגיטלית שלנו נמצאת במקום הראשון. חווית המשתמש והדרישות בקרב הלקוחות השתנו וכמו בכל שוק ברגע שיש ביקוש התחרות הולכת וגוברת. כמו בכל דבר, כבעלי עסקים אנחנו צריכים למצוא לעצמנו בידול ואין ספק שפיתוח אפליקציה בהחלט מבדלת אותך מהמתחרים.

לסיכום, אם אתם בעלי עסקים ואתם מחפשים חברה לפיתוח אפליקציות שתפתח עבורכם אפליקציה איכותית עם ממשק משתמש נוח ושהאפליקציה תכיל גם אנימציות וכמובן גרפיקה ברמה גבוהה – פיתוח בטכנולוגיית Flutter הוא הפיתרון עבורכם.

תוכן עניינים