בימנו, ובמיוחד "בתקופת הקורונה" אנשים ובעלי עסקים רבים מבינים שכל עסק זקוק לאתר כדי להצליח ולהיות רווחי. עבור רבים עובדה זו מלחיצה מעט מפני שרוב האנשים אינם מסוגלים לבנות אתר מקצועי בעצמם ולכן הם תלויים בגופים חיצוניים.

בניית אתרים מקצועיים הינה אומנות אך עם זאת יש בה גם צד אנליטי מאוד שדורש אסטרטגיה נכונה, הקמת מסע לקוח וכמובן אפיון ומיפוי האתר בצורה האולטימטיבית.

האפשרות לשלם למתכנתים ולפרילנסרים שיבנו עבורכם את "תעודת הזהות" של העסק שלכם קיימת (ולרוב גם כדאית) תמיד אך חשוב לציין כי מדובר על השקעה כספית גדולה ועל כן חשוב להתכונן ולהיערך בהתאם – אינכם רוצים להגיע למצב שבו אינכם מודעים לכל העלויות הנדרשות ולבסוף חורגים בתקציב.

ישנם 3 דברים עיקריים שעליכם להיות מודעים אליהם לפני שתתחילו בתהליך של בניית אתרים, פיתוח אפליקציה או כל הקמה של בית תוכנה לעסק שלכם. במידה ויש לכם כבר אתר, המידע הבא עשוי לעזור לכם להבין מדוע האתר שלכם אינו מוצלח מבחינה כלכלית או "מושך" אליו מספיק לקוחות. כך או כך, רק על ידי בחינת הצעדים הבאים, תוכלו לחסוך לעצמכם המון זמן, כסף ותסכול בניסיון לגרום לאתר שלכם לעבוד בשבילכם כמו שצריך.

אסטרטגיה מדויקת בבניית אתרי אינטרנט

השלב הראשון הוא שלב שאנשים מתקשים בו לעתים קרובות, אך ברגע שתעברו אותו תהיה לכם אסטרטגיה מדהימה שתשמש בסיס לכל מה שצריך לעשות  בעתיד. הבעיה המרכזית בהכנת אסטרטגיה מדויקת היא שאנשים לא באמת יודעים מאיפה צריך להתחיל.

מרבית הפעמים, אנשים יודעים שהם זקוקים לאתר ויש להם מושג מעורפל מה היא המטרה שהאתר אמור לשרת עם זאת, הם לא ממש התפנו למפות את מה שהם רוצים להציג לעולם על עצמם ועל העסק שלהם – בניית אתרים מקצועיים זקוקה להיערכות והקמת אסטרטגיה על פי שלבים בצורה המדויקת ביותר.

הנקודה המרכזית בכל הדבר הזה היא ליצור אתר מוצלח. כדי לעשות זאת, תצטרכו להקדיש זמן ולחשוב מי אתם ומה אתם מייצגים, ממה אתם נלהבים ויש לכם תשוקה אליו ומה הם ערכי הליבה של העסק שלכם.

אם אתם לא יודעים מי אתם, אז איך תדעו אילו מוצרים ליצור עבור אתר  או איך להציג אתם עצמכם באתר תדמית? כאשר אתם לא ברורים, חוסר הבהירות הזה נתקל במבקרים באתר שלכם.

זה לגמרי תלוי בכם אם המסר ברור ומקצועי או שמא הוא מבלבל. לכן כל כך חשוב שתתחילו ביישום אסטרטגיה מוצלחת עוד לפני בניית אתר מקצועי.

מסע לקוח

לאחר שקבעתם את ערכי הליבה שעל העסק שלכם ושעל פיהם האתר שלכם יתנהל, וכאשר אתם יודעים איזה מסר אתם רוצים להעביר לאנשים המבקרים באתר, אתם יכולים להתחיל לחזות מה האתר שלכם צריך לכלול.

עכשיו זה הזמן להתחיל לשקול איזה סוג "מסע לקוח" אתם מובילים את הגולשים המגיעים לאתר – בראש ובראשונה, תרצו לשקול מה יהיה הרושם הראשוני של המבקר כאשר הוא נוחת בדף הבית שלכם. אחרי הכל, הרושם הראשוני הוא הכל, לא? לכן, זהו אחד הפרטים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בזמן שאתם מתכננים את אתר האינטרנט שלכם.

היבט חשוב נוסף של כל אלה הוא מושג ברור מי יהיה המבקר האופטימלי באתר שלכם. לאיזה קהל אתם מכוונים שכנראה ירצה את המוצר או השירות שלכם – בעצם איך גורמים ללקוחות שלנו לרכוש מאיתנו באינטרנט? הרבה ממה שתכללו באתר שלכם יתבסס על התשובה לשאלה זו.

לדוגמא, נתונים סטטיסטיים מראים כי צעירים וצעירות מבלים רוב מוחלט מזמנם בצפייה בסרטוני יוטיוב. פירוש הדבר שאם קהל היעד שלכם מורכב בעיקר מצרכנים צעירים יותר, ייתכן שתוכל לגרום להם לתקשר טוב יותר עם האתר שלכם באמצעות מדיה שכוללת סרטונים יותר מאשר מאמרים וכתבות. במילים אחרות, עליכם לשקול ממה הגולשים העיקריים שלכם יהנו ומה יגרום להם להישאר זמן רב יותר באתר שלכם. זה יקבע את סוג התוכן שתרצו לכלול בזמן שאתה מקימים את האתר.

לאורך כל הדרך, עליכם לזכור את המסר הראשוני שלכם מכיוון שהוא הבסיס לאסטרטגיית האתר שלכם. אתם רוצים לחזות איזה מסע לקוח כל גולש יעבור באתר שלכם. כאשר הגולשים עוברים מעמוד אחד לאחר, האם אתם שולחים מסר ברור לגבי סוג החברה והמותג שלכם? אילו דפים צריכים לכלול שיקלו על הגולש לנווט באתר? איזה תוכן יביא להם סיכוי גבוה יותר להישאר באתר, לתקשר ולקנות? כל אלו שאלות שעליכם לשאול את עצמכם לפני שתיגשו אל עבר חברה שמתמחה בבניית אתר אינטרנט מקצועיים.

אפיון ומפת אתר

כאשר אתם מתכננים את האתר שלכם ואתם שוקלים את חוויית המשתמש, תרצו להתחיל למפות את כל הדפים שברצונכם לכלול. סביר להניח שיש לכם מושג כללי בראש אילו עמודים יהיו הכי "מבוקשים" באתר שלכם, אך למעשה הנחת עט על נייר וציורו (או במקרה שלנו שימוש בתוכנות טכנולוגיות מתקדמות) תעזור לכם לראות במבט הציפור אילו עמודים עליכם לבנות – תהליך זה נקרא אפיון אתר אינטרנט והוא קריטי ביותר.

מפת אתר איכותית תתחיל בהבנת הקטגוריות העיקריות בתפריט הראשי שלכם. לאחר מכן ניתן לשייך לכל קטגוריה את דפי המוצרים הרלוונטיים במידה ומדובר על אתר מכירות או השירותים שאתם מספקים אם זה אתר תדמית.

תהיו בטוחים שכאשר אתם ממפים כראוי את האתר שלכם, אתם בעצם חושבים על חוויית המשתמש בכל שלב וכיצד יוכלו הגולשים למצוא בקלות את מה שהם צריכים.

בניית אתר היכרויות

בניית אתר היכרויות

בניית אתר היכרויות הוא אפיק מצויין לפתח את העסק. כולם רוצים היום להכיר בן או בת זוג ולנהל חיי זוגיות שלמים ומאושרים. בעבר, כל תהליך

-