לאתר התדמית ואתר המסחר דבר אחד במשותף: אל שניהם מגיעים בסופו של דבר גולשים. מיד תבינו בעצמכם כי מלבד הדבר הקטנטן הזה במשותף, האתרים שונים במהותם.

אז במקום שתמצאו את ההבדלים לבד, בואו נמצא אותם יחד.

אתר תדמית VS אתר מסחר

לפניכם, כל מה שאתם באמת צריכים לדעת על אתר מסחר ואתר תדמית, ובעיקר: איזה סוג אתר מתאים לכם?

1. תכלית האתר

כשאנחנו שואלים את לקוחותינו את השאלה הבאה: "מדוע אתה רוצה שנבנה עבורך אתר?", אנו מקבלים לרוב את התשובה הבאה: "כי אני רוצה למכור / להגדיל מכירות".

למרות שלקוחות שונים מספקים (כמעט) תמיד את אותה התשובה, הפתרון שאנו מציעים להם לא בהכרח זהה. מדוע? משום שישנן שתי דרכים לכבוש את היעד – מכירות:

  • אתר תדמית – המטרה באתר זה היא להניע את הגולש לפעולה (לדוגמא: מילוי טופס "השאר לנו את פרטייך ונשוב אליך בהקדם!"), בתקווה שבהמשך האינטראקציה תוליד מכירה איכותית. למי מתאים? לבעלי עסקים שלא מעוניינים למכור ישירות מהאתר (לדוגמא: יועץ משכנתאות המציע את שירותיו). 
  • אתר מסחר – באתר זה הגולש לא עובר דרך "תיווך", אלא רוכש ישירות מהאתר (הוסף לסל, גש לקופה, תשלום). למי מתאים? לבעלי עסקים המעוניינים למכור ישירות מהאתר. 

2. מבנה וגודל האתר

כל אחד מהאתרים מאופיין במבנה שונה לחלוטין המושפע באופן ישיר מתכליתו.

מעבר למבנה והחלוקה של האתרים, הרי שהם נבדלים גם בגודלם:

  • אתר תדמית – מדובר על אתר שגודלו קטן-ממוצע, המחולק לעמוד בית, עמוד אודות, שירותים, תיק עבודות, המלצות וצור קשר.
  • אתר מסחר – מדובר על חנות לכל דבר המחולקת למחלקות שונות. לדוגמא: חנות מסחר למכשירי כתיבה תחולק לשלל קטגוריות כדוגמת מחברות, קלסרים, עטים ועפרונות, ציוד משרדי, ציוד משלים וכן הלאה. 

3. תדירות עדכון האתר

בנוסף, אתר התדמית ואתר המסחר שונים גם במידת "תשומת הלב" שהם דורשים. כלומר, בתדירות עדכון האתר: 

  • אתר תדמית – האזור באתר שבעיקר יש לעדכן הוא אזור התוכן/בלוג, כאשר המטרה כפולה: להזין תוכן שיתרום לקידום האתר + להעניק ערך לגולשים. 
  • אתר מסחר – יש לעדכן את האתר בתדירות גבוהה מאד, לעתים על בסיס יומי. הצעת מוצרים חדשים, עדכון מלאים, שינויי מחירים, מבצעים תקופתיים וכן הלאה – כל אלו דורשים בעדכון מיידי. 

"האם עליי להשקיע בבניית כל אחד מהאתרים?"

במידה שאתם מעוניינים בהקמת אתר חנות, הרי שהתדמית שלכם תעוצב על ידי איכות המוצרים, ההמלצות שהשאירו הקונים, תנאי התשלום / תנאי השירות וכיוצא בזה. כלומר, אין כל סיבה להקים אתר תדמית שיפעל במקביל לאתר המסחר.

עם זאת, במידה שכבר יש לכם אתר תדמית פעיל, כאשר ברצונכם למכור באונליין את מה שעד כה מכרתם באופליין, הרי שיידרש עדכון / בנייה מחדש של האתר הנוכחי. 

אז אחרי שמצאנו יחד את ההבדלים, איזה אתר באמת מתאים לכם? למידע נוסף בנושא בניית אתרים, הצעת מחיר או תיאום פגישה, התקשרו כעת – 077-500-3028

קראו עוד על – בניית אתרי תדמית

אתר תדמית VS אתר מסחר

תוכן עניינים