"החלטתי להקים חנות אונליין משום שניהולה פשוט יותר מחנות פיסית" – זהו משפט שאנחנו שומעים לא מעט. האמנם? נאמר בזהירות כי ניהול חנות אינטרנטית, לא ממש שונה מניהול חנות הנמצאת בשדרת קניות תוססת. מופתעים? יתכן. במידה שאתם מתכננים להקים חנות אונליין, חשוב שתהיו מודעים לדבר הגדול הזה שנקרא "ניהול חנות איקומרס" ולמה שמגולם בו.

חידה: מה תמצאו בכל חנות (אבל בכל חנות!) שתגיעו אליה?

כל חנות פיסית מתמחה בנישה ספציפית, מציעה מוצרים שונים ופונה לקהלים אחרים. ובכל זאת, יש דבר אחד המשותף לכל החנויות: את כולן, ללא יוצא מן הכלל, מוביל מנהל. אין לנו ספק כי לא חידשנו לכם בדבר וזו גם לא הייתה מטרתנו. ומה כן? להזכיר לכם או ליידע אתכם: גם את החנות האינטרנטית שאתם המקימים/יזמים שלה, חייב להוביל מנהל שיהיה אחראי על ניהול אתר איקומרס.

אנו מדגישים זאת, מאחר שפעמים רבות מקימי האתר שואפים לתפעל את החנות לבד ("אני אדאג לסחורה", "אני אעלה את המוצרים לחנות", "שירות לקוחות? קטן עליי!"). גם אם באידיאל הייתם רוצים לשלוט בכל, בפועל זה לא ממש יעבוד.

ניהול אתר איקומרס: מה מצופה מכם ומהמנהלים?

כבעלי החנות אתם אלו שתובילו את הסגל הניהולי, מה שהופך אתכם בהכרח למנהלים. באותה הנשימה, חשוב שתגייסו מנהל חנות מנוסה (!) שיעבוד אתכם ועבורכם. שימו לב כי המנהל לא אמור להיות בהכרח זרוע מבצעת, אלא להתוות דרך לאלו שמלאכת הביצוע נמצאת בתחום האחריות שלהם. אז מה תוכלו לצפות ממנהל החנות שלכם?

מה שמגדיר את האתר שלכם כ"חנות" הם המוצרים המוצעים בו למכירה. כשם שמנהלי חנויות פיסיות בודקים שהמדפים מסודרים, שהתצוגה אטרקטיבית, שהמחירים עדכניים ושישנו מלאי זמין, כך מצופה גם ממנהל חנות איקומרס.
כל מנהל חנות איקומרס יודע: קידום = חשיפה = מכירות. גבשו אסטרטגיה שיווקית לקידום החנות בסיוע של איש מקצוע (איש שיווק / מקדם אתרים), כאשר משמעותה של אסטרטגיה היא הגדרת מטרות ופעולות יישומית לטובת כבישתן. על מנהל החנות להגדיר תקציבי פרסום, לעקוב אחר תוצאות הקמפיינים, להסיק מסקנות וכיוצא בזה.
ניהול אתר איקומרס אונליין לא שונה מניהול חנות אופליין, זוכרים? גם לקוחות הרוכשים אונליין מצפים לשירות מקצועי, אדיב וזמין. תפקידו של המנהל אינו לתת שירות כמובן, אך כן לבצע הדרכות שירות, לחלק תמריצים, להעריך את טיב השירות, לגבש נוהלי שירות (החזרות, החלפות, זיכויים, פיצויים) וכך הלאה.
תפעול חנות איקומרס נשען על המון גורמים: ספקים, מלקטים, אורזים, אנשי שירות והרשימה עוד ארוכה. באחריותו של מנהל החנות להבטיח סנכרון הרמוני בין כל הגורמים, כך שבסופו של דבר הלקוח יקבל את המענה המהיר והאיכותי ביותר.

לפרטים אודות בניית אתר איקומרס עם חברת NPCoding, התקשרו אלינו כעת – 077-500-3028