עובדה: אתרי חברה נבנים על פי תוכנית עבודה משורטטת ומפורטת שגם אתם מעורבים בתכנונה. ושמה המקצועי? אפיון אתר. לפניכם, חמישה דברים שכדאי לדעת ולהפנים על אחד השלבים החשובים ביותר בפרויקט בניית האתר שלכם.

1. הדרך לאתר חברה עוברת באפיון. תמיד

"רגע, אני מוכרח לאפיין אתכם את האתר?", "הלוואי שהיה לי זמן להשקיע בזה, בחיי", "אני סומך עליכם בעיניים עצומות: מה שאתם מוצאים לנכון, מקובל עליי" – גם אתם השתעשעתם בתשובות, בקשות והסברים מסוג זה? במידה שכן, חשוב שתדעו: אפיון לאתר חברה הינו שלב חובה (!) בדרך. מעבר לכך, המעורבות שלכם באפיון הכרחית ולא ניתן יהיה לבצעו ללא שיתוף הפעולה שלכם. חשבו על זה כך: האם אתם יכולים לדמיין לעצמכם מצב שתגיעו לסוכנות רכב ותבקשו מהמוכר שיבחר עבורכם רכב חדש? אתם כבר בטח מבינים לאן אנחנו חותרים.

 

2. ניפוץ מיתוס: אפיון האתר אינו מצריך השקעה אדירה בזמן

שבוע ימים? ארבע פגישות? עשר שעות של שיח "קודח"? אנחנו לא יודעים מה אתם חושבים על אפיון, אך יודעים למה תוכלו לצפות: תהליך ענייני שיכול להסתכם גם בשעה אחת בלבד. מכאן, שגם לעסוקים שביניכם שגירוד הראש הוא פריבילגיה עבורם, אין תירוץ. את האפיון ניתן לבצע פרונטלית – פנים מול פנים, אך כמובן שגם בשיחת וידאו (ואם ממש תתעקשו, גם בטלפון).

3. האפיון חייב להתבצע עם אותו איש קשר

ככל שפרויקט בניית האתר צפוי להיות גדול יותר, כך האפיון ידרוש בעומק רב יותר. מכאן, שבמקרים מסוימים יהיה נכון לפצלו למספר פגישות שונות, כאשר כל פגישה תוקדש להעמקה בנושא ספציפי. ומה חשוב לדעת בהקשר זה? שאפיון לאתר חברה, שבמהלכו תוגדר מטרת האתר, תגובש השפת העיצובית ויקבעו המבנה והחלוקה, חייב להתבצע עם אותו איש קשר לאורך כל התהליך. לדוגמא: מנהל השיווק, מנהלת משאבי האנוש, המנכ"ל או כל גורם אחר.

4. באפיון, אתם אלו שצריכים לספק תשובות

תנו לנו לנחש: יש לכם רשימת שאלות ארוכה ונושאים שתרצו לדון עליהם עם חברת בניית האתרים. כמובן שאתם יותר ממוזמנים לשאול ולהתעניין, אך דעו כי בפגישת אפיון האתר אתם אלו שתצטרכו לספק תשובות. לדוגמא:

* איזה סוג אתר תרצו?
* מהו המסר השיווקי/תדמיתי שאתם שואפים להעביר?
* מיהו קהל היעד שלכם?
* על בסיס איזה קונספט תרצו לעצב את האתר?

5.אין לכם תשובות? ישנם אתרים לדוגמא!

אפיון לאתר חברה יכול להתבסס גם על הצצה באתרי חברה אחרים. ולמה הכוונה? במידה שאינכם בטוחים לגמרי מה אתם רוצים ולמה אתם מצפים, נוכל להתרשם יחד מדוגמאות (אתרים שאנחנו בנינו / אתרים שונים ברשת). כלומר, ניתן לאפיין צורך גם דרך הסתכלות על מה שאחרים כבר עשו, תוך העמקה במה נכון לכם ומה ממש לא.

אז שנאפיין את האתר הראשון / הבא שלכם? לפרטים נוספים אודות תהליך בנייה + אפיון לאתר חברה עם NPCoding, התקשרו – 077-500-3028