לקראת סוף המאה הקודמת, התחילו לצוץ לא מעט יזמים עם רעיונות לפיתוחים טכנולוגיים, ועל סמך הרעיון בלבד הצליחו לגייס משקיעים. השנים עברו וזה נכון, השקעה מבוססת בעיקר על אמונה ביזם וקשר אישי, אבל חברים, משקיע הוא לא חבר והוא רוצה להבין איך הוא הולך לקבל תגמול על ההשקעה שלו.

היום, לא מספיק רק להגות רעיון. בשביל להפוך להיות יזם ולפתח את הרעיון, לממש אותו ולהפוך אותו למשהו שמכניס כסף, יש כמה שלבים שחייבים לעבור.

חשוב לציין, רוב הפעולות שאנחנו עושים נעשות דרך הפלאפון. בין אם זה משעמום בתור לרופא ועד ממש צורך ממשי לחפש מידע לשאלה שעלתה בראשנו. לכן, כאשר בונים אתר חייבים לשים דגש רב על הנראות והתפעול שלו במובייל.

פיתוח אפליקציה לאייפון או לאנדרואיד לרוב יעלה משמעותית יותר מאשר בניית אתר אינטרנט ובנוסף לא לכל פרוייקט יש צורך בהכרח בפיתוח אפליקציה.

  מתי בעצם תדעו שבניית אפליקציה היא מה שמתאים לעסק שלך?

  •  אם אתם מעוניינים בפיתוח אפליקציה חברתית
  •  אם יש צורך באיתור על בסיס מיקום של המשתמש
  •  אם יש צורך בתגובה מיידית מהמשתמש
  •  אם יש צורך בשיתוף מאפליקציות אחרות
  •  אם יש צורך בהעלאת תמונות באופן מיידי

פיתוח אפליקציה לעסק שלך – כל היתרונות המרכזיים  

  •  ברגע שהצלחנו לשכנע את המשתמש להוריד את האפליקציה היא תמיד נמצאת בנייד שלו אין צורך כל הזמן לקדם אותה.
  •  האפליקציה מאפשרת לשלוח התראות למשתמש ובצורה יותר מהירה קלה וזריזה לגרום לו לבצע פעולות מסויימות לעומת אתר. לדוגמה: אם יש לכם חנות אינטרנטית ונשאר לכם מלאי מסויים ניתן להקפיץ התראה מתוך האפליקציה ולגרום למשתמש לרכוש מהחנות.
  •  טעינת המידע מתוך השרת לאפליקציה נעשית בצורה מהירה יותר.
  •  ניתן להוסיף לה פ'יצרים נוספים כמו: צילום, חותם אצבע, איתור מיקום, שיתוף אפליקציות אחרות ועוד.

מהם השלבים הנכונים לבניית אפליקציה מוצלחת? 

1. רעיון – אז לפני שאנחנו רצים ומתחילים בתהליך פיתוח אפליקציה לעסק שלנו, קודם כל זורקים לאוויר רעיון. עושים עליו "סיעור מוחות" עם כמה אנשים שאתם סומכים עליהם ומבינים בתחום. חוקרים את השוק ובוחנים אפליקציות דומות לרעיון שלכם.

במקביל, בוחרים פרוייקטור לניהול הפרוייקט – בוחרים איש מקצוע (שיש לו ניסיון בתחום) שינהל עבורנו את הפרוייקט. שיבין מה אנחנו רוצים לפתח ולבנות וילווה אותנו לאורך כל הדרך. אם נחזור לדוגמה מלמעלה, אז חברה שתשמש לנו כמו אדריכל או מעצב.

2. איפיון – המטרה של האיפיון היא בצורה הכי פשוטה שיש סוף מעשה במחשבה תחילה. רבים מזלזלים במשמעות של איפיון חשוב ומדוייק אך חייבים להבין שנקודת המוצא הזו היא שגויה, בפועל איפיון לא מדוייק עלול להתבטא בהוצאות שלא תיכננו מראש ובהמשך עלולות לעלות לנו ביוקר. האנלוגיה שאנחנו אוהבים תמיד לתת היא לעולם הבנייה, כמו שלא הייתם נכנסים לשיפוץ לפני שיש לכם תוכנית בנייה, עיצוב וכתב כמויות מדוייקות ככה חייבים לנהוג בעת בנייה ופיתוח אפליקציות אנדרואיד או אייפון.

3. בדיקת עלויות וזמנים – ברגע שיש לכם איפיון מפורט יש לכם בעצם מסגרת מסודרת. בניתם איפיון לאפליקציה עם המסכים והפי'צרים שאתם רוצים לפתח ככה תוכלו לקבל הצעת מחיר מדוייקת ופירוט זמנים מפורט. לקבלת הערכת מחיר עבור הרעיון שלכם אתם יכולים להיכנס למחשבון הפרוייקטים שלנו ולקבל הערכה ישירה למייל.

טיפ שווה – רצוי להבין מראש את מה הן היכולות הכלכליות שלכם לפני אתם מתחילים לשכור את שירותיה של חברה לפיתוח אפליקציות.

4. יציאה לדרך עיצוב ופיתוח-עיצוב ופיתוח – אחרי שיש לכם איפיון מסודר אפשר לצאת לדרך ולהתחיל לעצב ולפתח את האפליקציה שלכם. חשוב לזכור כי פיתוח אפליקציה יכול לעלות כמה עשרות אלפי שקלים והכסף נמצא בעיקר ביכולת להביא משתמשים פעילים לתוכה לכן,תשימו לב שהחברה שתבחרו בה לפיתוח מספיק יודעת ומעודכנת בכל הדברים הכי חשובים בשוק מבחינת חווית המשתמש (גם בנראות וגם בפיתוח).

5. זמינות ותקשורתיות – חשוב מאוד לאורך כל תהליך הפיתוח להיות זמינים ולתת תשומת לב גבוהה לפרוייקט. אם לא תהיו זמינים וקשובים בשלבי התכנון, אתם עלולים להגיע לסוף ולהתבאס. לכן חשוב להיות בתקשורת שוטפת עם מנהל הפרוייקט שלכם ועם היד על הדופק בכל שלבי התכנון.

ולשאלת השאלות – כמה יעלה לי לפתח אפליקצית אייפון או אנדרואיד?

זו שאלת השאלות, כמו שנוכל למצוא מכונית שתעלה 100,000 ש״ח ומכונית שתעלה מיליון ש"ח ככה גם נע עולם הפיתוח. יותר חשוב לפני הכמה יעלה, כדאי לחשוב איך אתם הולכים להחזיר את ההשקעה, ורצוי כמה שיותר מהר. במילים אחרות, חשבו על הדרך ולא רק על התוצאה. 

כשניגשים לפיתוח אפליקציות צריך לחשוב על האסטרטגיה. חשיבה אסטרטגית מכירתית היא מה שתעזור לנו להכניס כסף באמצעות המוצר אותו אנחנו בונים. למעשה, כדאי להסתכל על פרוייקט הפיתוח כהשקעה לטווך ארוך. לכן, התהליך מצריך מאיתנו שלבים של תכנון וחשיבה עסקית וביצועית.

המשמעות שתהליך פיתוח אפליקציה מצריך זמן והתייחסות, לכן אם אתם לא פנויים להתחיל תהליך של הקמת מיזם שכולל לפעמים 24/7 סביב המיזם שלכם, ההמלצה שלנו היא לחכות עם זה עד שתתבשלו ותגיעו לשלב שאתם מחליטים שאתם אול אין ואם בכל זאת החלטתם להוציא את המיזם שלכם לפועל, חשוב שתבינו מהם השלבים הנכונים לפיתוח.

עשו ואל תעשו עם פיתוח אתרי אינטרנט

ברגע שמשתפים את החברים והמשפחה "אני מעוניין להקים אתר חדש", נעטפים (אם רוצים בכך וגם אם לא), באינספור המלצות וטיפים. התוצאה: ההתלבטויות הלגיטימיות הופכות לבלבול

-