בעולם הוירטואלי של היום ועם הביקוש הרב לבניית אתרי מסחר, בעלי עסקים רבים מחליטים שהם רוצים להקים חנות אינטרנטית משלהם ומחליטים לפנות לבית תוכנה שיקים עבורם אתר מקצועי.

יש מספר טעויות נפוצות שבעלי עסקים רבים לא לוקחים בחשבון טרם קבלת ההחלטה על הקמת חנות אינטרנטית.

לקראת החלטה של בניית אתר מכירות חשוב שתסקרו את 6 הטעויות הנפוצות הבאות:

1. רק המחיר קובע – בעלי עסקים רבים עושים סקר שוק ורואים שקיים טווח רחב מאוד של מחירים החל מ3,000 ועד כמה עשרות אלפים (יש גם אתרי מסחר שנבנו לחברות גדולות בכמה מיליוני שקלים). ברוב המקרים, בניית אתר מסחר טוב בין אם מדובר באתר מסחר לעסקים קטנים או גדולים נע בסביבות ה20,000 שקלים ומעלה. הרבה פעמים, בעלי עסקים בוחרים ללכת על הפיתרון הזול ביותר מבלי להבין את ההשלכות האמיתיות של זה. לכן, אם קיבלתם הצעות מחיר שונות תשוו תמיד תפוחים לתפוחים ותבינו על מה יושב הפער. ברוב המקרים, יש סיבה מאוד ברורה ומובנת להצעת מחיר לאתר סחר ב20,000 שקל לעומת אתר מסחר ב5,000.

2. רעיון בלבד –  לפעמים לבעלי עסקים יש איזשהו רעיון ורצון לבנות אתר מסחר משלהם. בפועל, כשהם ניגשים לקבל הצעות מחיר שונות הם מתרכזים רק בנראות של האתרים השונים ולא בליבה של העסק. למה הכוונה? כשניגשים לבחון בית תוכנה לבניית אתר מקצועי, חשוב להבין את הרקע של אותו בית התוכנה מה הם יודעים לבנות, מה הם בנו עד היום וכמה רקע אסטרטגי יש להם בתחום. ממש כמו שלא נלך לרופא שיניים בשביל לבדוק בעיה בברך אותו דבר גם כאן, לא מספיק רק להיות עם רעיון טוב ורצון להקים אתר אלא, חשוב להבין את המעטפת המלאה מסביב.

3. חוסר זמינות לתהליך – בעלי עסקים רבים חושבים שבעצם זה שהם בחרו חברה לבניית אתר מקצועית הם סיימו את התהליך. באופן כללי, חלק מהצלחה של פרוייקט מבוססת על תקשורת וזמינות טובה. לכן, אם אתם לא זמינים לתת פידבקים, לענות על שאלות ולשבת על איפיון מפורט ומדוייק עדיף שתדחו את התהליך למתי שאתם זמינים ופנויים לו. אחרת, אתם עלולים למצוא את עצמכם עוד כמה חודשים עם הוצאות גבוהות יותר כי לא תיכננתם דברים בשלב הראשוני של האיפיון.

4. איפיון טכני בלבד – כמה פעמים שמעתם מישהו או מישהי קרובים אליכם שאמרו "בנו לי אתר אבל זה לא מה שרציתי". הרבה פעמים יוצאים לתהליך של איפיון וחושבים רק על השלבים הטכניים שלו. כלומר, יושבים מחלקים את האתר לנושאים, קטגוריות ומוצרים. חשוב להבין, חלוקה טכנית כזו היא חלק מהאיפיון אבל בשביל שאתר מכירות באמת ימכור הוא יחייב להיות מבוסס ע"י אסטרטגיית מכירה ולכן, כחלק מהאיפיון חייבים לשבת ולהבין את העסק מבפנים ומבחוץ.

5. חשיבה לטווח קצר ולא לטווח הארוך – חשיבה רק על כמה כסף הולכים להוציא ללא התחשבות ותכנון בכמה אנחנו הולכים להרוויח. אתר מסחר הוא חלק מחשיבה אסטרטגית של העסק ולכן אם נסתכל על זה בחשיבה לטווח הארוך, בניית אתר מסחר שלא משדר ומדבר את הנראות של העסק רק יעשה לו נזק. לפעמים, אפילו עדיף לא לעלות עם אתר מאשר לעלות עם אתר שמשדר הפוך מכל הערכים העסקיים שלנו. לכן, אם אתם עסק בתחילת דרכם כדאי שתבנו לבנות תוכנית אסטרטגית ותכנון עיסקי ואם אתם לא בטוחים, שווה להתחיל למכור בפלטפורמות השונות ורק אחרי שהתבססתם וחוויתם את השוק להתקדם לבניית אתר מסחר משלכם.

6. יציאה לדרך ללא תוכנית שיווקית – הרבה פעמים יש נטייה לחשוב על הכאן ועכשיו ללא תוכנית שיווקית להמשך. כשמחליטים לבנות אתר מסחר חשוב לתכנן מראש תוכנית שוויקית לאתר שלנו. בין אם זה קידום בגוגל, קידום ע"י משפיענים או קידום ברשתות השונות. לפני שאתם בוחרים בית תוכנה שיבנה לכם את אתר המסחר שלכם חשוב שתציפו מולו את השאלות ותבדקו האם הוא מכין לכם את האתר לקידום והאם הוא יכול לתת לכם את המענה של המעטפת השיווקית להמשך הדרך.

בשורה התחתונה, הדבר המרכזי הוא שחנות מסחר אינטרנטית היא עסק לכל דבר ועניין ולכן, בשביל שהיא באמת תמכור ותמיר את הגולשים שלנו באתר ללקוחות משלמים, אנחנו חייבים לתכנן אותה עם אסטרטגיית מכירה מאוד ברורה.

עשו ואל תעשו עם פיתוח אתרי אינטרנט

ברגע שמשתפים את החברים והמשפחה "אני מעוניין להקים אתר חדש", נעטפים (אם רוצים בכך וגם אם לא), באינספור המלצות וטיפים. התוצאה: ההתלבטויות הלגיטימיות הופכות לבלבול

-