העולם המסחרי משתנה וצומח. היום, ניתן לראות אפילו הרבה עסקים קטנים של אדם אחד עד עשרה עובדים שמרוויחים מחזורים יפים ומתפרנסים בצורה מכובדת. לכן, אפשר לראות שאפילו עסקים קטנים משתמשים במגוון רחב של פלטפורמות שונות ודרכם בונים את העסק שלהם.

בנוסף, אפשר גם לראות בעלי עסקים קטנים שהקימו חנות אינטרנטית ללא צורך בהשקעה ראשונית כלל או לחילופין השקיעו השקעה ראשונית זעומה. שיטת מסחר ידועה היא שיטת ה"דרופשיפינג" – היתרון הגדול של השיטה הזו היא שכל אחד יכול מכל מקום לדאוג לבניית אתר מסחר ולנהל אתר מסחר מבלי הצורך לנהל מלאי אמיתי. כלומר, ניתן להעלות לפלטפורמות השונות (Ali Express, eBay, Etsy ועודמספר מוצרים שאנחנו רוצים למכור, ואת המלאי אנחנו מנהלים ב"מחסן וירטואלי" מאחורי הקלעים

כלומר, אין לנו את המוצר הפיזי או ממשי בתוך איזשהו מקום אלא יש לנו מספר ספקים שאנחנו בוחנים את הסטטוס של מצב הסחורה אצלם ובהתאם אנחנו יכולים ישירות מהם להוציא את המוצר. הסיבה העיקרית שהרבה עסקים קטנים דואגים לבניית אתר מסחר ומשתמשים בשיטה הזו היא שאפשר להקים עסק ללא צורך להוציא סכום נכבד של כסף מהכיס שלנו עוד לפני שיצאנו לדרך. יחד עם זאת, חשוב לזכור שמדובר עדיין בעסק, ולכן בשביל באמת להצליח ולצמוח, את האופרציה הזו צריך לנהל נכון ולהשקיע בה לא מעט זמן. ברגע שהעסק צומח וההכנסות גדלות ה"מלאי" והניהול שלו נהיה הרבה יותר מורכב. בשלב הזה מומלץ לפנות לחברה שתוכל לפתח תוכנה לחברה שלנו. חשוב לשבת עם החברה לפיתוח התוכנה ולהסביר לעומק את כל הצרכים שלנו ואת כל מערך התפעול שנעשה מאחורי הקלעים לפרטי פרטים.

שיטת מסחר נוספת של בניית אתר מסחר לעסק – ישנם עדיין בעלי עסקים קטנים שיש להם בבית חדר או מחסן מלא בסחורה. חלקם החליטו בתחילת הדרך למכור דרך הפלטפורמות השונות (כמו Ali Express, eBay, Etsy ועודואז כשהחנות שלהם גדלה הם החליטו לבנות אתר מסחר שיהיה נטו בבעלותם. היתרון הגדול בבניית אתר מסחר לעסק קטן הוא שזה השקעה יחסית נמוכה ביחס לפתיחת חנות פיזית ברחוב. בנוסף, בחנות מסחר אינטרנטית אין צורך בכל העלויות הנלוות כמו: ארנונה, שכירות וכדומה. לרוב מדובר בהשקעה של כמה עשרות אלפי שקלים בבנייתו. אך אם מדובר בחברה רצינית לפיתוח אתרים, כנראה שההשקעה הזו תוחזר בצורה יחסית מהירה.

למה לבנות אתר מסחר לעסק קטן?

בין אם יש לך עסק קטן בשיטת הדרופשיפינג או שדאגת לבניית אתר מסחר בשיטה הרגילה – הבסיס הוא זהה. גם אם אנחנו עסק קטן כאשר ההכנסה של העסק שלנו מבוססת בעיקר על שירות של הפלטפורמות השונות כמו Ali Express, eBay, Etsy ועוד. אנחנו מתבססים על שירותי "השכרה", אנחנו כעסק בעצם שוכרים חדר/דירה מבעלי הפלטפורמה ובסופו של דבר תלויים רק בהם. ההשלכה העיקרית של הבחירה הזו היא שהפרנסה שלנו תלויה במישהו אחד. אם ביום בהיר אחד בעלי הפלטפורמה החליטו לשנות את הנראות או החליטו לשנות את העמלות שימוש אנחנו מחוייבים לפעול בהתאם לספר החוקים שלהם. במילים פשוטות, ממש כמו בחיים הפיזים שלנו כמו שאנחנו נוהגים לבזר השקעות גם כבעלי עסקים קטנים חשוב להבין את ההשלכה הכלכלית של כל החלטה שלנו. לכן, הרבה בעלי עסקים מחליטים לצמוח עקב לצד אגודל ובתחילת הדרך מחליטים להשתמש בפלטפורמות המסחר השונות בשביל להבין בכלל אם זה רווחי, אבל ברגע שהגעתם לשלב שבו אתם מבינים שעיקר המסחר שלכם נעשה דרך האינטרנט, רצוי וכדאי להתקדם ולבנות אתר מסחר לעסק שלכם. בנוסף, כדאי לבדוק עם החברה שבחרתם לפיתוח אתר המסחר יכולה גם לתת לכם פתרון לפיתוח תוכנות נוספות או אפליקציות, על מנת להמשיך ולפתח עוד מוצרים בהמשך, שירחיבו את שלל המוצרים שתנגישו עבור הלקוחות שלכם.

תוכן עניינים