תחום הקניות הוירטואליות הוא תחום שנמצא בעלייה בשנים האחרונות (ובתקופה האחרונה בפרט). ניתן להבחין שיותר עסקים נוטים אל עבר פיתוח אפליקציות ומידי יום נבנות חנויות אינטרנטיות רבות שמאפשרות לבעלי עסקים למכור את המוצרים שלהם אונליין. בניית אתר מכירות שנקרא גם אתר איקומרס, היא לא רק כדאית אלא היא צעד הכרחי לפעילות שיווק טובה וכמובן לביסוס המותג בצורה נכונה ומדוייקת. לכן, בעלי חנויות פיזיות רבים מחליטים לעשות את המעבר לאונליין.

הרבה בעלי עסקים מתחילים ומשקיעים את רוב כספם בתחילת הדרך בהקמת חנויות מכירה שונות כמו: אמזון, אייבי, עלי אקספרס, אטסי, פייסבוק אינסטגרם ועוד.

הם מחליטים לוותר על בניית אתר מכירות ששייך להם ומשתמשים בהשאלה במרחב דיגיטלי שלא שייך להם. המשמעות האמיתית היא שהם לא בעלי החנות שלהם ובכל רגע נתון יש מישהו שיכול להחליט לסגור להם את מקור הפרנסה. התשובה היא? בניית אתרי איקומרס!

בשורה התחתונה, בניית אתר מכירות לעסק שלך ישמש לך כנכס דיגיטלי לאורך זמן. הנכס הזה יישאר לא משנה מה יהיו השינויים בפלטפורמות השיווק השונות, וכמו כל נכס ישמש כהשקעה מניבה לטווח ארוך.

לפני שיוצאים לדרך עם בניית אתר איקומרס, חשוב לבחון מהי הדרך הנכונה לבנות אתר מכירות משלך. לכן, החלטנו לרכז את שלושת אפשרויות הבניה הפופולאריות עם היתרונות והחסרונות של כל אפשרות:

בניית אתרי מכירות

1. בניית אתר מכירות באמצעות WordPress

וורדפרס היא פלטפורמת ניהול התוכן הנפוצה ביותר בעולם. היתרון הגדול שלה היא שהיא מבוססת על קוד פתוח ומאפשרת עיצוב והתאמה מדוייקת באתר. החשיבות העיקרית פה היא שלא צריך להתבסס על תבניות ואפשר לעצב בצורה נכונה את האתר שלך בצורה שיכוון וימיר נכון את קהל היעד של העסק. בנוסף, בשביל בניית אתרי איקומרס, התפעול של המערכת הוא נוח וניתן לעדכן תכנים, לפרסם מאמרים, לערוך ולהוסיף עמודי מוצר בצורה קלה ונוחה.

2. בניית אתר מכירות באמצעות Wix

וויקס היא חברה ישראלית שמאפשרת לבעלי עסקים לבנות אתר משלהם בכוחות עצמם ללא צורך בתכנות או עיצוב חיצוני. היא מאפשרת לבעל/ת העסק לבחור עיצוב מתבניות מוכנות ומגישה ממשק ניהול בו ניתן לעבוד ולנהל את האתר ללא צורך בניסיון מקדים או כמובן תכנות.

המשמעות היא שבעלי עסקים יכולים לבנות אתר בסנגון "עשה זאת בעצמך" ללא ידע מקדים ולתפעל אותו בעצמם. יחד עם זאת, האפשרויות של המערכת בוויקס מוגבלות מבחינת פיתוח וכמו כן המשמעות היא שההתממשקות לחברות חיצוניות (מערכות סליקה, דיוור אלקטרוני ועוד) מוגבלת בהתאם.

3. בניית אתר מכירות באמצעות Shopify
שופיפיי היא פלטפורמת לבניית אתרי איקומרס בלבד (כלומר, לא ניתן לבנות עליה אתרי תדמית) שמאפשרת לבנות חנות אינטרנטית שבה האתר הוא בבעלותך, בניגוד ל-איביי, אמזון, עלי אקספרס ועוד.

שופיפיי בדומה לוויקס מבוססת על מודל של "עשה זאת בעצמך" ומאפשרת לבנות אתר ללא ידע מקדים בתכנות אותו ניתן לתפעל בעצמך. יחד עם זאת יש לזכור כי השימוש במערכת הוא ללא עלות לתקופת ניסיון ולאחר מכן יש לה עלות חודשית קבועה.

בנוסף, חשוב לשים לב שהפלטפורמה מותאמת בעיקר לשפה אנגלית ואם האתר שלכם צריך להיות בעברית, צריך לשים לב לזה ולבדוק את ההשלכות בטרם התחלת הבניה. האפשרויות של המערכת מוגבלות מבחינת פיתוח וכמו כן המשמעות היא שההתממשקות לחברות חיצוניות (מערכות סליקה, דיוור אלקטרוני ועוד) מוגבלת בהתאם.

בגלל היתרונות הרבים של בניית אתר מכירות, יותר ויותר אנשים טוענים שהם מעדיפים קניות מקוונות על פני קניות קונבנציונליות בימינו. תהליך קבלת ההחלטות של הקונה השתנה באופן דרמטי בשנים האחרונות. קונים עורכים מחקר מקיף באינטרנט לפני שהם מדברים אי פעם עם איש מכירות. הקונים מבצעים גם רכישות ישירות יותר באופן מקוון ובאמצעות הטלפון החכם שלהם.

האינטרנט הופך את עולם העסקים והמסחר להרבה יותר קל ומהיר. בעצם, מדובר על שינוי שבו אנשים עושים עסקים עם מגמה אשר הולכת וגדלה במהירות ברחבי העולם ולכן חשוב להקים חנות מקוונת שתאפשר לכם להגיע לקהל לקוחות פוטנציאלי.

למכור באיקומרס

תוכן עניינים